Veri Kurtarma Süreci

Sistemlerinizde yer alan önemli bilgilerin kaybolması halinde onların tekrar kazanılmasını sağlamak hem uzmanlık gerektiren hem de emek isteyen bir işlemdir. Veri kurtarma işlemlerinin uzman olmayan kişilerce gerçekleştirilmesinin mümkün olmaması sonucunda bu amaca hitap eden firmalar oluşmuş bugün kişilerin değerli bilgilerinin korunmasında etkin rol oynamaya başlamışlardır.

Data kurtarma işlemlerinde hem zaman kaybını önlemek hem de kurtarılmak istenen verilerin tamamen kaybolmasına neden olmamak için uzman ekiplere başvurulmalı ve maliyeti artırmamak, aynı zamanda da verilere daha kısa sürede ulaşmak için titiz davranılmalıdır.

Veri Kurtarma Süreci

Veri Kurtarma Süreci

Veri Kurtarma Süreci Şu Şekilde Gerçekleşir

Sisteminizde bulunan verilerin kurtarılması için uzman ekibe başvurmadan önce sizin de dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunlar gerçekleştirilmediğinde veri kurtarımı daha zor ve uğraştırıcı bir hal alabilir ya da verilerin tamamen kaybı söz konusu olabilir. Veri kurtarma süreci boyunca yapılması gereken ve sonrasındaki ilerleyiş şu şekilde gerçekleşir:

  • Bilgisayarınızı kapatın ve tekrar açarak herhangi bir işlem gerçekleştirmeyin.
  • Veri kurtarma programı gibi yazılımlarla verilerinizi kendi başınıza kurtarmaya çalışmayın.
  • Data kurtarma adımları uygulanması için uzman ekibimizin desteğini alın.
  • Daha kısa sürede veri kurtarılması için veri kurtarma formuna tüm detayları ekleyin.
  • Veri kurtarımı için teslim alınan ortam alınıp incelemeler yapıldıktan sonra data kurtarma adımları belirlenir. Bunun için gerekli olan tahmini süreç ve maliyet çıkarıldıktan sonra firma ekibi tarafından aşamaları bildirmek ve onay almak üzere irtibat kurulur.
  • Bilgiler kişinin onayınca kurtulur ve teslimat sağlanır.

 

 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2021 Raid Kurtarma Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.