Veri Kurtarma Süreci Nasıl İşler?

Günümüzde teknolojinin de ilerlemesi ile beraber birçok farklı teknolojik cihaz içinde önemli verilerin saklanması ya da yedeklenmesi mümkün oluyor. Bu saklama ve yedekleme sonrasında da bu cihazlarda olası arızalar yaşanabilmektedir. Üretilen her cihazın belli bir dayanıklılığı ya da işlem hacmi bulunuyor. Bunun yanı sıra korunma ve saklanma detayına da dikkat etmek gerekir. Bu işleme yer verilmediği zamanda ya da cihazın belli bir süre sonrasında yaşadığı sorun sonrasında arızalanması ise verilerin kaybına sebep olabilir. Veri kaybının yaşanması durumunda ise konusunda uzman olan kişilerden konu ile alakalı olarak bilgi edinilmesi ve verilerin geri döndürülmesi için yapılacak olan işleme onların kontrolünde yer açılması önerilir.

Veri kurtarma süreci içinde uygulanacak olan yöntemler belli bir profesyonellik gerektiren işlemler olup bu işlem hakkında bilgi ya da uzmanlığı olmayan kişilerden destek alınmaması da önerilir.

Maliyet Hesabı

Veri kurtarma işleminde belli bir maliyet çıkarılır. Bu maliyet ile verilerinizin değerini karşılaştırarak verilerin geri kazanılması ya da kazanılmamasına karar verebilirsiniz. Uzman olan ekip tarafından sunulacak olan yol haritasındaki sıkıntı ise veri kaybının geri kazanılması için ödenecek olan maliyeti netleştiren olgudur.

Uzman kadro veri kaybının giderilmesine ilişkin olarak çalışmaya başlar ve sürecin tamamını gözden geçirerek maliyeti sunar. Onay sonrasında ise işleme yer açarak verilerinizi sağlıklı olarak geri döndürür.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2021 Raid Kurtarma Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.