Raid Veri Nasıl Kurtarılır?

Bilişim dünyası giderek gelişiyor ve bu iş yaşantımızda bizlere büyük kolaylıklar sunuyor. En basitinden artık bütün veriler sağlıklı bir şekilde sistemlerimizde depolanırken, Raid veri olanağı gibi seçenekler sayesinde veri kaybı oluşmasının da önüne geçilebiliyor.

Birçoğumuz depolama konusunda yedek alma gibi yolları tercih ederek veri kaybı oluşması ihtimalini en aza indirmeye çalışsak da, bunun daha basit ve kolay yolunun Raid sistemi tercih etmek olduğunu bilmelisiniz. Depolanan her verinin aynı anda birden fazla hard diskte kayıt altına alınmasını sağlayan bu sistem, veri kaybını önlemek açısından tercih edilebileceğiniz en güvenli yoldur.

Raid Veri Nasıl Kurtarılır?

Raid Veri Nasıl Kurtarılır?

Raid Veri Kurtarma Yöntemleri

Raid sistemlerde aynı anda birden fazla hard diskte depolama söz konusu olduğu için veri kaybı yaşanmaz, ancak virüs, sıvı teması ve darbe halinde veri kayıpları oluşacaktır. Bu durumlarda Raid veri nasıl kurtarılır hiçbir şekilde bilgi sahibi değilseniz çeşitli yazılımları kullanarak veri kurtarma işlemi gerçekleştirmeye çalışmamalısınız. Bu tamamen verilerinizi kaybetmeniz anlamına da gelebilir.

Raid veri kaybı söz konusu olduğunda ilk olarak yapmanız gereken şey sistemin elektrik akışını kesmek olmalıdır. Prizden mutlaka çekmeli ve sonrasında uzmanlığına güvendiğiniz bir veri kurtarma firmasından yardım almalısınız.

Telefonla irtibata geçtiğinizde uzman ekip size yönlendirmeler yapacaktır. Bunları uygulayarak Raid veri kurtarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz, ancak direk olarak firma çalışanlarının bu işlemi gerçekleştirmesini sağlamak daha doğru bir adım olacaktır.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Raid Kurtarma Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.