Raid Kurtarma Hizmeti

RAID olarak tanımladığımız Bağımsız Disklerin Artık Dizesi için yapılandırma ve kurtarma hizmetlerinde yeni sistemler geliştiriliyor ve profesyonel hizmet sunan firmalar sayesinde Raid veri kurtarma kısa sürede ve sorunsuz olarak gerçekleştirir. Raid bileşen yapılandırması hassas bir yapıya sahip olduğunda verilerin güvenliği ve kurtarılması için mutlaka uzman desteği alınması gerekmektedir.

Raid Nedir?

Uzun adıyla Redundant Array of Inexpensive Disks olarak bilinen RAID, diskler arasında veri kopyalama işlemleri için hayata geçirilmiş bir veri depolama sistemidir. Sistemlerin toplam disk kapasitesini artması nedeniyle sıklıkla tercih edilir hale gelen Raid, özellikle depolama alanının Terabytle (TB) olarak ölçüldüğü şu dönemde verilerinizi koruma altına alacaktır.

Depolama alanı arttıkça depolama unsuru da artar ve veri yedekleri de alınmadığında disk zarar görmeye başlar ve bu süreç sonrasında veri kaybı oluşur. Veri kurtarma işlemleri ise günlerce sürebilir, uzun süreli işlemler gerçekleştirilebilir ya da veriler tamamen zarar görebilir.

Raid Kurtarma Hizmeti

Raid Kurtarma Hizmeti

Verilerin zarar görmesini engellemek isteyenler için Raid iyi bir kurtarıcı olacaktır. Veri kaybını engellemek için yeni bir disk kullanmaya başlar ve bunu veri kaybını engellemek için güvenlik oluştururken, performansın yükselmesine de yardımcı olur. Raid bileşenlerinin yapılandırması birbirinden farklıdır. Bu nedenle verilerin kurtarılması zor ve zahmetli olacaktır.

Uzman ekiplerden yardım alınmadan Raid kurtarma çalışmaları yapılmaya çalışıldığında verileri kullanılamaz hale getirebilirsiniz. Raid veri kurtarması oldukça hassas bir görev olduğu için Raid dizesi depolama teknolojisi konusunda profesyonel çalışmalar gerçekleştiren ekibimizin desteğini almayı tercih etmelisiniz.

 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2021 Raid Kurtarma Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.