Raid 3 Veri Kurtarma

Raid, bilindiği gibi verilerin aynı anda birden fazla hard diskte yazılmasına olanak sağlayan bir sistemdir. Bu özelliği sayesinde depolama yapılan hard disklerden herhangi biri arızalandığında diğerleri işlem gerçekleştirmeye devam eder. Bu sistem hem verilerin otomatik olarak yedeklenmesini sağlarken, hem de veri kaybı oluşması ihtimalini en aza indirir. Hard disklerden biri arızalansa bile, sistemde hiçbir şekilde veri kaybı söz konusu olmadan çalışma devam edecektir.

Herhangi bir hard disk arızalanması yaşandığında bu durum verilerinizin güvenliğini tehdit etmeyecektir, ama bunların dışında; virüs bulaşması, sıvı teması ya da herhangi bir darbeye maruz kalma gibi durumlar söz konusu olduğunda verileriniz yok olacaktır. Böyle durumlarda Raid-3 veri kurtarma işlemini gerçekleştirmesi açısından profesyonel ekip desteği alınmalı, veri kurtarımı sağlamak için asla bilinçsiz adımlar atılmamalıdır.

Raid 3 Veri Kurtarma

Raid 3 Veri Kurtarma

Raid-3 Versiyonunda Veri Nasıl Kurtarılır?

Veri güvenliğini üst düzeye çıkarmak isteyenlerin tercih ettiği versiyonlardan biri olan Raid-3, veri kaybını önlemek için inanılmaz tedbirli bir donanıma sahiptir. Bu sistemlerde veri kaybı ancak yine dış etkenler sonucunda oluşabilir. Virüs, darbe, sıvı teması ya da çökme, bunlar gibi sebeplerden ötürü veri kaybı yaşandığında Raid-3 veri kurtarma işlemleri gerçekleştirilmelidir. Bu konuda yapmanız gereken ilk şey sistemin elektrik akımını kesmek olmalıdır.

Raid-3 versiyonunda veri kaybı söz konusu olduğunda sistem elektriğini tamamen kestikten sonra alanında uzman ekipleri aramalı, telefonda gerçekleştirilen yönlendirmelere dikkat etmelisiniz. Bu yönlendirmeler veri kurtarma işlemini başarmanız için yeterli olmadığı takdirde yine aynı uzman ekipten Raid-3 veri kurtarma hizmetini almalısınız.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Raid Kurtarma Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.