Raid 2 Veri Kurtarma

Bilişim dünyasında hem sistem veri güvenliğini artırmak hem de performansı yükseltmek amacıyla tercih edilen Raid, yani Türkçe karşılığı ile Bağımsız Disklerin Artıklıklı Dizisi, bir çeşit veri depolama tasarıdır. Farklı seçeneklerde karşımıza çıkan bu veri depolama tasarısında Raid-2, bit seviyesinde bulunan ve her bir diske yayılmış durumda olan sürücülerle hayata geçirilen bir yapıya sahiptir.

Birde fazla ECC sürücüsünün yer aldığı Raid-2 sistemlerinde hard disklerden birinin arızalanması diğerinin devreye girmesini sağlar ve bu süreçte veri kaybı gibi bir durum da söz konusu olmaz. Ancak dış etkenlerden dolayı ya da bir virüs neticesinde sistem çöktüğünde tüm bilgilerinizi kaybedebilirsiniz. Böyle durumlarda mutlaka Raid-2 veri kurtarma işlemini gerçekleştirebileceğinizi unutmayın.

Raid 2 Veri Kurtarma

Raid 2 Veri Kurtarma

Veri kurtarma işlemlerini bilinçsiz bir şekilde, çeşitli yazılımları kullanarak gerçekleştirmeye çalışmak sistemin bozulmasına neden olurken, kaybedilen verilerin tamamen hasar görmesine de neden olabilir. Bunu göz ardı etmeden Raid-2 veri kurtarma işlemlerinizde kendi başınıza hareket etmek yerine profesyonel ekibin desteğini almalısınız. Bu sayede verilerinizin güvenliğini sağlarken, işlem maliyetini de düşürmeyi başarabilirsiniz.

Veri kurtarma hizmetinde çıta giderek yükseliyor. Veri kaybından dolayı yaşanan sorunların artması bu sektörde kaliteli hizmet anlayışının da oluşmasına neden oldu. Veri kaybı söz konusu olduğunda belirli kriterlere göre profesyonel bir firmadan yardım almak isteyen kişiler söz konusu verilerin, hızlı, güvenilir ve hasarsız bir şekilde yeniden kazanılmasını umut ediyor. Raid 2 veri kurtarmada da aynı hassasiyeti arıyorsanız, alanın en iyisiyle çalışmayı tercih etmelisiniz.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2021 Raid Kurtarma Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.