İnternet Bağımlılığından En Çok Etkilenen Çocuklar

İnternet bağımlılığından en çok etkilenenlerin çocuklar odluğu bilimsel olarak da kanıtlandı. İnternet bağımlılığını bebek yaşlarda ebeveyn dayatması ile edinmekte olan çocuklar sonrasında ise anne ve babalarının sürekli olarak internette zaman geçirmesi ile de devam ettiriyor. Çocukları ile geçirecekleri zamanı sosyal medya akışını takip ederken ya da internete sörf yaparken geçirenlerin yanı sıra oyun ile zaman geçirenler de oldukça fazladır. Kişilerin oyun ile ya da internet ortamında zaman geçirmeleri sinirli ve sabırsız bir karaktere dönüşmelerine sebep olabiliyor. Bu ise çocuğun anne ve babasına olan ulaşımını engellemesi anlamına gelir.

whatsapp büyüyor

Çocuk sinirli ya da kendisini dinleme konusunda sabırsız davranan anne ya da babasının bu durumu sonrasında gelişimini tamamlayamaz. Özgüven eksikliği yaşayan çocuklar sonrasında ise her durum için izin alma gereksinimi hissederler. Bu durum onlarında bir zaman sonrasında internette zaman geçirmelerine ve onlarında sinirli, sabırsız olmasına etki eder.

Ne Yapmalı?

Günlük iş yaşamı içinde internette giriş yapamayan ebeveynler güncel akışı takip etmek için eve geldiklerindeki zaman bu işleme yer veriyor. Tüm gün anne ve babasına özlem duyan çocuklar ise bu durumda olumsuz etkilenir. İkinci plana ailenizi ve çocuğunuzu atmamak ve daha mutlu bir aile ortamını yaratmak için çocuğunuzla ve aileniz ile zaman geçirebilirsiniz. Bu değerli anlar aynı zamanda günün stresini de atmanızı sağlayacaktır.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2021 Raid Kurtarma Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.