E-Postalarınızın Güvende Olmasını Nasıl Sağlarsınız?

Firmalar için ya da kişisel amaçlı olarak kullanılan e mail adresleri iletişim açısından bizlere destek olan önemli uygulamalardır. Gönderimlerin kısa sürede yapılmasını sağlayan e mail adresleri aynı zamanda dosya gönderimlerinin yapılmasında da avantaj sağlar. Bu ise firmalar için son derece önemlidir.

pc virüsleri

E posta adreslerinin güvende olması ve gönderimlerin düzenli olarak takibini yapılabilmesi için gerekli olan uygulamaların da cihazlarınıza yüklü olması ile sağlanır. Yapılacak olan uygulama işlemi için uzmanlardan destek almanız önerilir. Bunun yanı sıra e postalarınızda gereksiz maillerin de kontrollerinin yapılarak zararlı olduğu düşünülen maillerin açılmaması ve direk olarak silinmesi gerekir. Bilinmeyen adres kaynaklı olarak gönderilen e maillerin sadece silinmesi değil aynı zamanda posta adresine bir kez daha gönderim yapılmaması içinde engellenmenin yapılması önerilir.

E Postalara Gelen Mailler ile Virüs Bulaşır mı?

Virüslerin cihazlara gönderiminin birçoğu mailler ile gerçekleştiriliyor. Özellikle bilinmeyen adreslerden gelen mailerin açılması ya da bu mail içinde yer alan ve önerilen uygulamanın indirilmesi durumunda virüs direk olarak cihaza girer. Bunun ile beraber sadece cihazda değil aynı zamanda ağınızda olan tüm cihazlara da bu virüsün bulaşma riski vardır.

Her bir virüs farklı özelliklere sahip olduğu için sahip olduğunuz virüs koruma programının da her türlü virüse karşı koruma sağlayan özelliği sunan yazılım olması gerekir.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2021 Raid Kurtarma Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.