DLP Nedir?

DLP olarak bilinmesine karşın veri kaybının önlenmesine destek olan özel bir program olan uygulama daha birçok faydayı da firmanıza sunuyor.

Verilerin sızması ya da verilerin kaybolması firmalar için oldukça sıkıntı yaratan durumlara neden olabiliyor. Veri sızıntısının önüne geçerek firmanızın zarara uğramasının ya da uğratılmasının önüne geçebilirsiniz. DLP uygulaması şirket çalışanlarının veriler ile ilgili olarak uygulamalarına sınır getirirken çalışanlarınızın da eğilimlerini takip etmenize olanak sunar.

Dışardan gelen tehditlere karşı da raporlama sunan sistem önemli bir uygulama olup özellikle şirketlerin göz bebeği konumundadır.

İş verimliliğinin sağlanması konusunda da etkili olan DLP aynı zamanda çalışanların çıktı alımını da izlemenize ve dilerseniz belli bir kota koymanızı da sağlıyor. Bu ise daha tasarruflu bir işlem olarak karşımıza çıkıyor. DLP uygulama içeriğine henüz sahip değilseniz şirketiniz için bu işleme yer açarak güvenliğinizi ve şirket denetiminizi elinize alabilirsiniz.

İnternet Filtreleme

DLP uygulaması uzun yıllardı firmalar için çözüm sunan bir sistem olmak ile beraber gelişimi de sürüyor. Birçok farklı içeriğe sahip olan bu sistem aynı zamanda internet fitreme özelliğini de size sunuyor. Bu fitremeler işlemine yer vererek firmanızın çalışanlarının istemediğiniz internet uzantılarına ya da internet gezintilerine yer açmalarını engelleyebilirsiniz.

Verilerin dışarı sızmasını önlemeye yarayan sistem yeni uygulama içerikleri ve özelliklerinin geliştirilmesi sayesinde daha fazla güvenliğe de sahip oldu.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2021 Raid Kurtarma Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.